Warszawa: po południu nie dojedziesz koleją do lotniska Chopina

Do końca tygodnia pociągi KM i SKM nie będą jeździły na stację Warszawa Lotnisko Chopina w godzinach 16–19. Dojadą tylko do stacji Warszawa Służewiec.
Koronawirus
wielkopolskie
327
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Rzecznik SKM Kamil Migała wyjaśnił, że ograniczenia w ruchu pociągów zostały wprowadzone w związku z uruchamianiem przez PKP Intercity specjalnych pociągów ze stacji Warszawa Lotnisko Chopina w ramach operacji "LOT do Domu". Podkreślił, że chodzi o bezpieczeństwo pasażerów, aby na peronie nie przebywało zbyt wiele osób.

Ze względu na brak możliwości wjazdu na stację Warszawa Lotnisko Chopina oraz wyjazdu z tej stacji pociągi KM i SKM będą dojeżdżały tylko do stacji Warszawa Służewiec.

Ograniczenia w kursowaniu pociągów na lotnisko będą w godzinach 16–19 w dniach 23–29 marca.

Na odcinku Warszawa Służewiec – Warszawa Lotnisko Chopina będą jeździły autobusy zastępcze linii "Z", kursujące na trasie: Lotnisko Chopina – Żwirki i Wigury – Sasanki – Marynarska – PKP Służewiec (przystanek jest na wiadukcie nad linią kolejową).

Ze względu na ograniczenia bilety wszystkich rodzajów KM ważne są w pociągach SKM na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Służewiec, oraz autobusach linii: 175 na odcinku Lotnisko Chopina – Centrum, 188 na odcinku Lotnisko Chopina – Metro Politechnika, "Z" na odcinku Lotnisko Chopina – PKP Służewiec – Rondo Unii Europejskiej.

Natomiast bilety ZTM ważne są w pociągach KM na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Służewiec.

Migała przypomniał, że pociągi SKM kursują według normalnego - a nie jak pozostała komunikacja - świątecznego rozkładu.(PAP)

wnk/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
327
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lesznie

kiedy
2020-06-08 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury, Leszno,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-06-12 20:00
miejsce
Aula Wyższej Szkoły...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-18 16:00
miejsce
Aula Wyższej Szkoły...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-24 17:00
miejsce
Aula Comeniana PWSZ im. J. A....
wstęp biletowany