17 czerwiec 2019

Rozstrzygnięto konkurs „Bezpiecznie i ekologicznie przez powiat”

fot. KMP w Lesznie
„Bezpiecznie i ekologicznie przez powiat” pod taką nazwą leszczyńska Polica ogłosiła konkurs plastyczny na plakat, w którym mogli wziąć udział uczniowie z klas IV z terenu powiatu leszczyńskiego. W miniony piątek wyłoniono zwycięzców i wręczono nagrody.
REKLAMA

W maju br. leszczyńska Policja ogłosiła konkurs plastyczny o nazwie „Bezpiecznie i ekologicznie przez powiat” pod honorowym patronatem Starosty Leszczyńskiego. Konkurs na plakat dedykowany był wyłącznie dla uczniów klas IV ze szkół podstawowych z powiatu leszczyńskiego.

Celem konkursu było między innymi rozpowszechnienie wśród dzieci wiedzy na temat wykorzystania ekologicznych środków transportu jakim niewątpliwie jest rower oraz edukacja w zakresie bezpiecznego poruszania się na rowerze, a także przypomnienie podstawowych przepisów ruchu drogowego.

W trakcie trwania konkursu dzielnicowi w powiecie, spotykali się z dziećmi na pogadankach w tematyce związanej z konkursem. Zagadnienia poruszane podczas spotkań z policjantami miały zainspirować uczniów do „przelania” swoich refleksji na papier.

Swoje prace nadesłało ponad 60 osób. Choć komisja nie miała łatwego zadania to spośród nadesłanych plakatów wyłoniono trzy najlepsze, a dwa kolejne otrzymały wyróżnienia. I tak:

I miejsce zajęła praca Marii Skorupińskiej z Szkoły Podstawowej z Lipna

II miejsce zajęła praca Blanki Mierzyńskiej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach

II miejsce zajęła praca Pawła Raszke z Szkoły Podstawowej w Rydzynie

Natomiast wyróżnienia przyznano:

Zuzannie Jaraczewskiej z Szkoły Podstawowej w Dłużynie

Julii Łuczak z Szkoły Podstawowej w Wijewie

Zwycięzcy, gratulacje odebrali z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie insp. Krzysztofa Nowaka, Starosty Leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka, Wicestarosty Grzegorza Rusieckiego i Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lesznie Agnieszki Brzezińskiej.

Za zajęcie I miejsca w konkursie, Maria Skorupińska otrzymała rower górski, za zajęcie II i III miejsca uczestnicy otrzymali kaski rowerowe, natomiast wyróżnieni upominki.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

Monika Żymełka

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lesznie

kiedy
2020-01-31 18:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury, Leszno,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-31 18:00
miejsce
Aula Wyższej Szkoły...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-31 21:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury, Leszno,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-01 17:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury, Leszno,...
wstęp biletowany