15 luty 2021

Dzielnicowi zatrzymali sprawców kradzieży ulicznych kratek ściekowych

fot. KMP w Lesznie
Policjanci z I Rewiru Dzielnicowych w Lesznie ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży ulicznych kratek ściekowych. To 33-letnia kobieta i 62-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania. Zdemontowane kratki sprzedawali w punktach skupu złomu.
REKLAMA

W minionym tygodniu dzielnicowi z I Rewiru Dzielnicowych w Lesznie ustalili, że 33-letnia kobieta i 62-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania, w minionych trzech tygodniach kradli żeliwne kratki uliczne. Łącznie skradli osiem kratek z różnych rejonów Leszna. Łączna wartości skradzionego mienia wyniosła prawie 3 tysiące złotych.

10 lutego br. dzielnicowi zatrzymali na terenie miasta, sprawców kradzieży. Trafili do policyjnego aresztu, a następnie śledczy ogłosili im zarzuty kradzieży. Jednak 62-latek dopuścił się przestępstw w warunkach recydywy, co oznacza, że w ostatnich 5 latach odbył karę co najmniej pół roku pozbawienia wolności za podobne przestępstwo, w tym przypadku przeciwko mieniu. W tej sytuacji grozi mu nawet 7,5 roku pozbawienia wolności, natomiast 33-latce do 5 lat więzienia.

Monika Żymełka

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
88839
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lesznie

kiedy
2021-06-25 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury, Leszno,...
wstęp biletowany