30 czerwiec 2020

O mało nie rozjechał matki z dzieckiem na pasach – policjanci ustalili sprawcę

fot. KMP w Lesznie
Przed miesiącem leszczyńska Policja opublikowała komunikat, prosząc o pomoc w ustaleniu świadków i sprawcy niebezpiecznej sytuacji drogowej na ulicy Mickiewicza w Lesznie. Dziś już wiadomo kim był pirat drogowy. Policjanci skierowali przeciwko niemu wniosek o ukaranie do sądu.
REKLAMA

18 maja przed godz. 16.00 w Lesznie na ul. Mickiewicza młoda kobieta wraz ze swoim 3-letnim synkiem idąc od strony supermarketu w kierunku parku zbliżyła się do oznakowanego przejścia dla pieszych. Na ten widok na prawym pasie jezdni, jadąc od strony Ronda Solidarności w kierunku Ronda Kombatantów, zatrzymała się kierująca samochodem udzielając pieszym pierwszeństwa, aby oboje mogli w bezpieczny sposób przejść na drugą stronę jezdni. Kiedy matka z chłopcem byli na środku przejścia zmuszeni byli uciekać z drogi, aby uniknąć najechania przez kierowcę samochodu poruszającego się dynamicznie lewym pasem jezdni.

W trakcie kilku tygodni policjanci przesłuchali świadków zdarzenia oraz między innymi dotarli do zapisów monitoringu, które pomogły ustalić tożsamość nieodpowiedzialnego kierowcy. Dziś już wiadomo, że był nim 62-letni mieszkaniec Leszna. Mężczyzna wyprzedzał lewym pasem ciąg pojazdów, kiedy rozpędzony wjechał fordem na przejście, na którym znajdowała się matka z dzieckiem.

Policjanci z referatu ds. wykroczeń ogłosili 62-latkowi zarzut spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym. Sprawa została już skierowana do sądu.

Monika Żymełka

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
33251
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lesznie

kiedy
2021-02-07 16:00
miejsce
Aula Wyższej Szkoły...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 19:00
miejsce
Aula Wyższej Szkoły...
wstęp biletowany