8 październik 2020

Wojewoda wielkopolski: egoizmem nie wygramy walki z epidemią

fot. By Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=45448721
Nie wygramy walki z epidemią, jeśli będziemy kierować się egoizmem i przekonaniem, że wirus nie istnieje – podkreślił w czwartek na konferencji prasowej wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. W czwartek w regionie zanotowano ponad pół tysiąca nowych zakażeń koronawirusem.
REKLAMA

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o 506 nowych przypadkach zakażeń w woj. wielkopolskim. W związku ze wzrostem zakażeń w regionie od soboty 10 października w strefie czerwonej znajdą się powiaty: krotoszyński, międzychodzki, rawicki i wolsztyński.

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk na konferencji prasowej zaapelował do mieszkańców regionu o odpowiedzialność i o to, by robić wszystko, co możliwe, aby koronawirus się nie rozprzestrzeniał.

"Zwracam się do wszystkich Wielkopolan: nie wygramy walki z epidemią, jeśli będziemy kierować się egoizmem i przekonaniem, że wirus nie istnieje. Zwracam się o zdrowy rozsądek, o dużo samodyscypliny. Te trzy główne zasady: dystans, przynajmniej 1,5 metra, po drugie dezynfekcja i po trzecie maseczki" – powiedział Mikołajczyk.

Wojewoda poinformował również, że zwrócił się do szefa wielkopolskiej policji z prośbą, aby policja bardziej rygorystycznie niż dotąd podchodziła do osób, które świadomie ignorują obowiązek zakładania maseczek.

"Komendant zapewnił, że policja kategorycznie podejdzie do sprawy. Jest zapewnienie, że na terenie regionu te kontrole będą wzmożone. Zalecam, aby wszyscy stosowali się do przepisów i nosili maseczki" – powiedział Mikołajczyk.

Wojewoda zapewnił, że nieustannie monitorowana jest sytuacja w wielkopolskich placówkach oświatowych.

"Na ponad 3,5 tys. placówek mamy ponad 40, które działają w trybie zdalnym albo hybrydowym. Ten odsetek jest więc nieduży, sytuacja w wielkopolskich szkołach wygląda dobrze" – powiedział.

W czwartek resort zdrowia poinformował o 506 nowych przypadkach zakażeń w woj. wielkopolskim. Wśród nich największy odsetek stanowią mieszkańcy Poznania i powiatu poznańskiego – 153 (w środę było 98 nowych przypadków), a także powiatu krotoszyńskiego – 103 (w środę – 17).

Kilkadziesiąt nowych przypadków potwierdzono w czwartek także w powiatach: konińskim (20), międzychodzkim (24), ostrowskim (30) i w wolsztyńskim (20). (PAP)

Autorzy: Anna Jowsa, Rafał Pogrzebny

ajw/ rpo/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
24651
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lesznie

kiedy
2021-02-07 16:00
miejsce
Aula Wyższej Szkoły...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 19:00
miejsce
Aula Wyższej Szkoły...
wstęp biletowany