5 październik 2020

Wielkopolskie: ognisko koronawirusa w Urzędzie Miasta Gostynia

U sześciu pracowników Urzędu Miasta Gostynia potwierdzono zakażenie koronawirusem. Przynajmniej do końca tygodnia wstrzymano bezpośrednią obsługę klienta w magistracie.
REKLAMA

O pierwszym potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem u pracownika urzędu gostyński magistrat poinformował 1 października.

W poniedziałek gminny zespół zarządzania kryzysowego podał, że pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa otrzymało sześciu pracowników urzędu – pięciu pracujących w budynku ratusza i jeden urzędnik wykonujący pracę w budynku przy ul. Wrocławskiej.

"Decyzją sanepidu na kwarantannę skierowanych zostało kilkunastu pracowników gostyńskiego magistratu. W związku z tym w Urzędzie Miejskim w Gostyniu – w ratuszu i budynku na ul. Wrocławskiej 256 – do końca tego tygodnia nie będzie się odbywać bezpośrednia obsługa klienta. Do tego czasu prosimy klientów o kontakt telefoniczny z pracownikami urzędu" – podano.

Gostyński magistrat poinformował ponadto, że w związku z sytuacją epidemiczną w ratuszu gmina czeka na decyzję wojewody wielkopolskiego o wyznaczeniu Urzędu Stanu Cywilnego w Piaskach jako zastępczego dla USC w Gostyniu.

Według ostatnich danych od początku pandemii w Wielkopolsce zanotowano 8573 przypadki zakażeń koronawirusem, z czego obecnie 2009 to tzw. przypadki aktywne. Z powodu COVID-19 zmarło w regionie 313 osób. Wyzdrowiało 6251 chorych. (PAP)

Autor: Anna Jowsa

ajw/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
24651
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lesznie

kiedy
2021-02-07 16:00
miejsce
Aula Wyższej Szkoły...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 19:00
miejsce
Aula Wyższej Szkoły...
wstęp biletowany